ПОД ТЕПЕТО има нов епизод!

Гледай сега!
АктуалноГрадътНовиниСпорт

Ботев спечели драматично Купата на България!

Ботев Пловдив спечели за четвърти път националната Купа на България по футбол. Това се случи с драматична победа с 3:2 над Лудогорец в София пред над 10 000 зрители на стадион „Васил Левски“.

Драмата бе в последните секунди, когато Лудогорец получи възможността да изпълни дузпа в 100-ата минута, но тя бе пропусната и по този начин бе фиксиран и крайният резултат 3:2 за пловдивчани.

Ботев започна ударно с гол още в 4-ата минута след изстрел с глава на Конте. Само 4 минути по-късно обаче Лудогорец изравни. В последните секунди на първото полувреме Ботев отново излезе напред с гол на Секулич. През втората част трети гол на Уме Емануел след перфектна контраатака доближи Ботев още повече до титлата, но Лудогорец се върна с гол за 3:2 в 70-ата минута. Това направи последните секунди инфарктни, особено с дузпата, която обаче разградчани пропуснаха.

Спечелването на Купата на България гарантира и мачове за Ботев в Лига Европа, които всички ще се стремят да се играят на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив и ще бъдат истински празник за целия град. Ботев Пловдив ще се включи от първия квалификационен кръг на Лига Европа, като мачовете се очаква да се играят на 11 и 18 юли. Дори при отпадане, Ботев ще играе мачове и във втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, като мачовете ще са в дните 25 юли и 1 август.

снимка: botevplovdiv.bg